Je to špatný, litoval Nezmar po prohře se Spartou. Sám byl u dvou gólů

08.04.2012 12:37

Nejzkušenější muž liberecké obrany Jan Nezmar byl u dvou gólů, které jeho tým dostal ve sledovaném duelu se Spartou. I proto Liberec prohrál 1:3 a soupeři po šesti dnech zase přepustil první místo v tabulce. "Mrzí mě to," říkal čtyřiatřicetiletý Nezmar, dřív útočník, dnes stoper.

SMUTEK MATADORA. Liberecký veterán Jan Nezmar nebyl po utkání se Spartou v dobrém rozpoložení. | foto: Radek Petrášek, ČTK

Jste hodně zklamaný?
Je to prostě špatný, chtěli jsme Spartu doma porazit. Místo toho jsme body ztratili.

A také jste ztratili první místo. Jak se bude boj o titul vyvíjet?
Bude to jiné a ještě zajímavější. Myslím, že se dotáhne i Plzeň, která hraje dobrý fotbal. Bude rovnocenným konkurentem. Každé kolo teď může pořadím zamíchat. Doufám, že my tři budeme o titul bojovat až do konce.

Proč vám zápas proti Spartě nevyšel?
Udělali jsme chyby a Sparta je potrestala. Narazili jsme na dobře připraveného, koncentrovaného protivníka. Věděli jsme, že porážka může přijít, ale stalo se to v nejnevhodnější čas. Musíme se otřepat a jít dál.

Překvapila vás Sparta?
Připravovali jsme se, že nás budou napadat, ale stejně jsme nezačali dobře a Sparta měla tlak. Sice jsme se z toho dostali, zkoušeli tvořit hru, ale Spartě nahrával vývoj zápasu. Soupeř bránil velmi pozorně, rychle k nám přistupoval. Chyběla nám dravost.

Neměli jste téměř žádnou šanci.
Přesně. I náš gól byl víceméně náhoda, dohraná standardka. Bylo těžké si vytvořit kloudnou šanci, proto je škoda, že když už jsme se dostali do přečíslení, tak jsme nedali přesný centr, nebo nás před brankou nebylo víc.

Mluvil jste o chybách, velká předcházela prvnímu gólu.
Byla to situace, na kterou jsme upozorňovali, že je sparťani využívají, a přesto na nás jeli v přečíslení. Stejně jsme to mohli odvrátit, ale Jirka Fleišman netrefil míč dobře a Hušbauer to napálil z první.

Video: podívejte se na sestřih zápasu

Utkání Liberec versus Sparta ve videoreportáži

Zaváhal jste i vy. Co se stalo u třetí branky?
Chtěl jsem hrát míč dopředu místo toho, abych ho sklepl na brankáře Bičíka. Vzal jsem na sebe příliš velké riziko. Bohužel nám ten gól vzal šanci aspoň na remízu.

Trefě z přímého kopu zase předcházel váš faul na Kweukeho.
Udělal to dobře. Nemohl mít míč jinak, než že si ho ťukne. Myslím, že jsem žádný pohyb neudělal, on to do mě zkrátka napálil. Neměl jsem šanci uhnout.

Oholíte se, když jste prohráli?
Fousy zůstanou. Dokud máme šanci na titul, považujeme to za naše play-off a já se rozhodně holit nebudu, i když manželka nadává.

Zdroj: https://fotbal.idnes.cz/liberecky-fotbalista-nezmar-o-zapase-se-spartou-ftu-/fotbal.aspx?c=A120407_224047_fotbal_ot