Hotovo, kouč Jelínek podepsal s hokejovým Libercem roční smlouvu

26.04.2012 11:12

Hokejový Liberec definitivně potvrdil, že tým povede v nové sezoně Marian Jelínek. Bývalý trenér Plzně se severočeským klubem podepsal roční smlouvu. Marian Jelínek

Osmačtyřicetiletý kouč je nástupcem Jiřího Kalouse mířícího na střídačku nováčka KHL Lva Praha. Na podmínkách spolupráce se Jelínek dohodl se Severočechy už na sklonku minulého týdne.

"O osobě hlavního trenéra jsme chtěli mít (rychle) jasno především kvůli doplnění a sladění kádru A týmu a také proto, abychom se mohli včas a dobře připravit nejen na letní přípravu, ale i na tréninkový proces v dalším průběhu sezony," uvedl generální manažer Ctibor Jech v oficiální tiskové zprávě.

Liberec je pro Jelínka druhým angažmá na postu hlavního trenéra. Plzeň vedl tři roky a letos se Západočechy postoupil do semifinále play off. Ve všech třech ročnících Indiáni patřili mezi nejlepší týmy v základní části, kterou v roce 2010 vyhráli a letos skončili druzí. Loni tým skončil osmý, ale to hlavně proto, že Plzeň přišla o 19 bodů kvůli chybným registracím hráčů.

Zdroj: https://liberec.idnes.cz/