Fotbalový titul má Liberec. Mise splněna, radoval se Štajner. S titulem počítal už v prosinci

13.05.2012 12:06

Radost sice nedával tak okatě najevo, ale uvnitř to v něm vřelo: dokázal to, dotáhl liberecké fotbalisty k titulu! "Mise splněna, kvůli tomu jsem se z Německa do Liberce vracel," usmál se Jiří Štajner. Pětatřicetiletý ofenzivní záložník se v dresu Liberce stal mistrem podruhé. Poprvé to dokázal přesně před deseti lety, kdy si titulem vysloužil zahraniční angažmá v bundeslize.

Z Hannoveru se do Liberce vrátil před dvěma lety. Okamžitě se stal lídrem týmu, který v sobotu večer definitivně znovu dotáhl k titulu. Štajner a spol. v posledním kole remizovali 0:0 s Plzní, což stačilo, aby na severu Čech vypukly nevázané mistrovské oslavy.

"Ale jak to bude probíhat, to teď opravdu nevím. Měli jsme nějaké plány, jen kdybychom to nezvládli. Takhle oslavy zůstávají otevřené," pokračoval fotbalový bavič, který má šanci zahrát si na červnovém Euru.

 Prý budete oslavy spolu s Janem Nezmarem táhnout.
Já a Honza Nezmar, jo? Od toho tam budou jiní, mladší. Sice máme zkušenosti, ale to stáří v tom trošku hraje roli.

Napadlo vás během zápasu, že byste ještě titul mohli ztratit?
Trochu jsem se bál, protože Plzeň hrála dobře a ve druhém poločase nám to lítalo před bránou všelijak. V těch chvílích jsme nedokázali držet balon a všechno jsme poztráceli.

Kdy vám bylo nejhůř?
Asi při té největší šanci Bakoše. Stál jsem uprostřed hřiště a říkal jsem si: "Ty jo, David Bičík to dobře risknul, to se musel naučit od Zbyňka Hauzra."

Theo Gebre Selassie po zápase plakal štěstím. Vy jste neměl na krajíčku?
Kdepak, já už s tím počítal. V prosinci jsem říkal jednomu našemu známému zpěvákovi, ať se připraví, že bude zpívat na náměstí. Prostě jsem s tím počítal, i když tajně.

Opravdu? Ztráceli jste šest bodů na Spartu, která ale nakonec náskok pod vedením generálního sportovního manažera Jaroslava Hřebíka poztrácela.
Na jednu stranu je mi ho líto, protože měli šest bodů náskok. Takhle to ztratit, to musí být k nasr...

Může Liberec dokázat to samé co loni Plzeň a dostat se do základní skupiny Ligy mistrů?
Když budeme mít štěstí, tak ano.

Zůstane tým pohromadě?
Zájem bude o Thea Gebre Selassieho, Michala Breznaníka, Miloše Bosančiče a možná někoho dalšího. Uvidíme, jestli zůstanou. Ale chtělo by to navíc ještě někoho přikoupit, abychom do Ligy mistrů postoupili.

Je pro vás Plzeň inspirací?
To je pro každý český mančaft. Poslední roky není tak těžké do Ligy mistrů postoupit jako dřív, protože v té mistrovské části kvalifikace nejsou tak kvalitní týmy. Při prvním libereckém titulu v roce 2002 jsme dostali AC Milán a po čtyřech letech Spartak Moskva... Teď je to jednodušší a o postup se pokusíme.

Zdroj: https://liberec.idnes.cz/