Fanoušci radí vedení mistra: Ať do Liberce přijde sparťan Zápotočný

21.05.2012 10:12

 

Zopakovat loňskou cestu Plzně až do hlavní soutěže Ligy mistrů. Tak zní přání fotbalistů Liberce. Jenže dnes ještě nikdo přesně neřekne, jestli se klubu podaří udržet nynější sestavu. Uvědomují si to i samotní hráči. "Pokud bychom se měli prezentovat kvalitním výkonem a postoupit, bylo by důležité, aby tady současný kádr zůstal," řekl po zisku mistrovského titulu záložník Lukáš Vácha.

"Zkrátka udržet současnou kvalitu a k tomu navíc přivést čtyři nebo pět nových hráčů, kteří by byli konkurencí, aby v týmu nastala motivace být pořád lepší a lepší," doplňuje svá předchozí slova Vácha.

OSTRÝ FAUL. Sparťanský stoper Tomáš Zápotočný (vlevo) nedovoleně zastavuje

Dá se očekávat, že vedení libereckého klubu žádné radikální zásahy do týmu chtít dělat nebude. Pro boj o Ligu mistrů by to byla velká komplikace.

Nakonec však do značné míry rozhodnou peníze. "Třeba někdo koupí Thea za padesát milionů a může odejít hned," uvažuje Lukáš Vácha. Theo je velká hvězda týmu: krajní obránce Theodor Gebre Selassie, který se teď připravuje s českou reprezentací na Euro. A nejpravděpodobnější kandidát odchodu do zahraničí.

"Byl bych rád, kdybych se posunul někam dál. Je mi pětadvacet, mám odehrané nějaké roky v lize, myslím, že bych si mohl vyzkoušet něco jiného," řekl Gebre Selassie poté, co s Libercem vybojoval mistrovský titul.

"Náhradu za Gebre Selassieho v Česku ani na Slovensku nenajdeme, druhý takový není," uvedl ředitel libereckého klubu Libor Kleibl v nedávném rozhovoru pro MF DNES. "Třeba v létě odejde jen jeden hráč," dodal s tím, že má seznam jmen dvaceti možných posil.

Fanoušci už mu na internetu pomáhají a navrhují nové hráče pro Liberec. Nejvíc se skloňuje jméno stopera Zápotočného ze Sparty, který s Libercem získal předchozí titul v roce 2006. Padají i jména dalších sparťanů Kušníra s Juharem, exsparťana Zemana či olomouckého Schulmeistra.

Záložník Lukáš Vácha nechce srovnávat Liberec s exmistrovskou Plzní, ale jednu věc hodnou následování zmiňuje. "Plzeň teď proti nám obhajovala titul a na hřišti byli skoro všichni hráči, kteří se vloni stali mistry a hráli Ligu mistrů. Tohle dělají dobře. I pro nás je důležité co nejvíc udržet kádr, od toho se může všechno odvíjet."

Zdroj:https://liberec.idnes.cz/