Drama v semifinále rozsekl až tie-break: do finále jde Liberec

14.04.2012 20:18

Až tie-break posledního sedmého zápasu rozhodl napínavý souboj: druhým finalistou extraligy volejbalistů se stal Liberec. V rozhodující bitvě porazil doma Ostravu 3:2 (21, 17, -19, -21, 12). Ve finále narazí na České Budějovice. Radost volejbalistů Liberce.

Finálová série, hraná rovněž na čtyři vítězné zápasy, začne ve středu 18. dubna v Českých Budějovicích. Liberecká Dukla získala mistrovský titul naposledy v roce 2003.

"Stalo se to, co jsme čekali. Zvládli jsme výborně první dva sety a potom přišel náš útlum. Tie-break jsme díky servisu a skvělému publiku zvládli a jsme tam," radoval se po utkání domácí kouč Michal Nekola.

Ostravský trenér Zdeněk Šmejkal ocenil, jak se jeho svěřenci dokázali od třetího setu vrátit do zápasu. "Ale Michal Nekola měl pravdu, rozhodlo domácí prostředí. Nám nezbývá nyní nic jiného než se soustředit na boj o bronzové medaile," prohlásil Šmejkal, jehož tým se o třetí místo střetne s Příbramí.

Play-off

Přehled zápasů o mistrovský titul

Liberec se s Ostravou utkal i v loňské vyřazovací části extraligy, jen o kolo dříve. Čtvrtfinálovou sérii tehdy vyhráli Ostravané, o jejich postupu taktéž rozhodl až maximální počet pěti zápasů a v tom posledním tie-break.

Tentokrát to zpočátku vypadalo, že Dukla kráčí rezolutně do finále: první set vyhrála před zaplněnou halou 25:21, druhý ještě snadněji 25:17.

Až pak se Ostravané probrali z útlumu, získali třetí sadu a i ve čtvrté si od počátku vybudovali bezpečný náskok. A tak počtvrté ze sedmi semifinálových zápasů musel rozhodnout tie-break. Po dvou hodinách hry v něm zbylo více sil domácím, kteří zvítězili 15:12.

Ve finále extraligy se tak utkají dva nejlepší týmy dlouhodobé části, které po 33 kolech dělil v tabulce jediný bod. České Budějovice naopak potřebovaly k vyřazení Příbrami minimální počet čtyř zápasů a v semifinálové sérii ztratily jediný set.

Zdroj: https://liberec.idnes.cz/