Šílenci na motorkách budou v Liberci skákat po střechách

01.06.2012 15:32

 

Tak to tady ještě nebylo! Blázniví motorkáři budou v centru Liberce skákat z jedné střechy na druhou.

Řev motorek, adrenalin v žilách, exhibice na extrémním skoku a nevídané triky  při skoku ze střechy na střechu přes propast dlouhou celých 16 metrů.

To je první ročník FMX MALL JAM, který se bude konat o víkendu v Obchodním centru FORUM Liberec.

Ojedinělá akce FMX MALL JAM představuje show ve freestyle skocích na speciálně upravených motocyklech. Letošními vyzyvateli ďábelské propasti mezi střechami centra FORUM Liberec jsou Nick de Wit, jenž je prvním světově uznávaným jezdcem pocházejícím z Afriky, a Aleš Liemann, pravidelný účastník Gladiators Games.

V sobotu se vše odehraje v pasáži obchodního centra. Rideři předvedou své krkolomné kousky na mohutném skoku dlouhém 21 metrů.

Kromě motokrosu rozproudí krev divákům exhibice na BMX kolech v podání Michala Berana a Vilibalda Vítka. Na svých bicyklech popustí uzdu fantazii a vrhnou se na jeden z největších skoků, které se na BMX jezdí.

Po celodenní atraktivní show plné extrémních triků si diváci budou moci odnést podpisy zúčastněných jezdců.

Jedinečný bude i druhý den. Poprvé v České republice budou létat borci na motorkách z jedné budovy na druhou. Během svých triků se ocitnou ve výšce více než 25 metrů, přičemž svým skokem musí překonat minimálně 16 metrů, což je vzdálenost mezi parkovacími domy libereckého centra FORUM.

Nad hlavami diváků budou předvádět nejrůznější triky. O přestávce jednotlivých jízd předvedou své umění nad stejnou propastí jako rideři novodobí provazochodci.