Mám splněno, radoval se liberecký obránce Fleišman po gólu

30.07.2012 11:08

 

První zápas a hned splněný osobní cíl. Liberecký fotbalista Jiří Fleišman, který si přál, že dá v sezoně alespoň jeden gól, se trefil v premiéře v Příbrami. A navíc parádní střelou a slabší pravačkou. V závěru stvrdil jasné vítězství 4:0.

"Góly nedávám normálně ani levačkou ani hlavou, natož pravačkou," říkal se smíchem. "Dal jsem si za cíl vstřelit v sezoně alespoň jeden gól, což jsem si splnil hned zkraje sezony, takže můžu hrát v klidu a pokusit se přidat ještě nějaký," doplnil.

Ve dvou předchozích ligových sezonách dal po jednom gólu. Střelou z 18 metrů po přihrávce Ondřeje Kušníra napravil předchozí nevyužitou šanci, kdy nadvakrát neprotlačil míč do branky přes gólmana Hrušku.

"Měl jsem to na dlouhou nohu, chtěl jsem ho přehodit. Gólman to nějak tečoval, pak se to tam mezi námi motalo, ani nevím, jak to, že to tam nespadlo," litoval.

V sobotu v Příbrami měl celkově více ofenzivních momentů než těch defenzivních, jelikož útok Příbrami libereckou obranu příliš neprověřil. "My se snažíme takhle útočit normálně, ale je pravda, že dnes to moc o hře dozadu nebylo. Výsledek tomu odpovídá," řekl.

Vysoké vítězství je pro Liberec potřebnou psychickou vzpruhou po vydřeném postupu do 3. předkola Ligy mistrů. "Určitě nám to pomůže. Se štěstím jsme postoupili přes Karagandu, čímž z nás spadl stres z nutnosti vyhrát. Teď bylo na hřišti vidět, že hrajeme uvolněněji. Kombinace byla lepší. Tento zápas nám dal pozitivní náboj," dodal.

Nyní čeká na Liberec rumunská Kluž, Fleišman ale zatím netuší, co od soupeře čekat. "Přiznám se, že já naše soupeře sám nesleduji. Bylo tomu tak i při Karagandě. Nastudoval jsem jen to, co jsem dostal od trenérů, sám jsem si nic nevyhledával, takže o Kluži nic nevím. Počkám, co nám řeknou trenéři. Mám jen zprávy, že Kluž také není v ideální formě, takže určitě máme šanci," míní liberecký bek.

Bude to pro něj první měření sil s rumunským fotbalem. "S Rumuny zkušenost nemám. Jdu tedy do neznáma, ale počítám, že z toho neznáma vyjdu jako vítěz. Pojedeme tam hrát svou hru, pokusit se dát gól a pokud možno neinkasovat. Chceme si přivézt dobrý výsledek, který by nám pomohl doma dotáhnout postup," dodal.

Zdroj:https://liberec.idnes.cz