LIBEREC HOSTIL NEJLEPŠÍ GOLFISTY Z UNIVERZIT CELÉHO SVĚTA

17.07.2012 15:58

 

Liberec, 8. července 2012 – Během prvního červencového týdne se v Liberci uskutečnilo 14. Akademické mistrovství světa v golfu. V turnaji hraném ve čtyřech dnech se představilo celkem 146 golfistů a golfistek z 21 zemí světa, což byla i prozatím nejvyšší historická účast. Zahájení mistrovství se uskutečnilo v pondělí 2.7. 2012 od 20:00 hodin ve sportovní hale Technické univerzity v Liberci. Během zahajovacího ceremoniálu slavnostně nastoupilo všech 203 účastníků před zraky diváků a zástupců FISU (Mezinárodní federace univerzitního sportu). Otevírací „formulku“ k zahájení mistrovství si účastníci vyslechli z úst MUDr. Přemysla Sobotky, 1. místopředsedy Senátu, Parlamentu České republiky. Po oficiálním programu při němž účastníky přivítali zástupce FISU Tai-Chen Cheng, za Asociaci univerzitního sportu její předseda František Dvořák  a za Technickou univerzitu, děkan Fakulty přírodovědě-humanitní a pedagogické Miroslav Brzezina. Neformální setkání následně proběhlo ve studentském clubu S-Club kde hráči shlédli módní přehlídku kolekce posluchačů Fakulty textilní.

Sportovní část mistrovství se odehrávala v Golf Resortu Ypsilon. Úvodní den turnaje zkomplikovali bouřky, a tak deset flightů dohrávalo první kolo až ve středu ráno. Rozmary počasí si s pořadateli pohrávali i v dalších dnech, kdy se střídaly úmorná vedra a bouřky. Naštěstí však další dny, proběhly dle připraveného harmonogramu.

Na přípravě a organizaci se velkou měrou podíleli studenti Technické univerzity, oboru Sportovní management a Rekreologie, takže motto „Studenti studentům“ se neslo celou akcí.

 „Studenti to zvládají skvěle a celé akci to dodává příjemnou mladistvou atmosféru“ řekl o zajištění akce studenty TUL Rayond Robinson, Technický delegát FISU.

Závěrečné kolo a tím i celkovou výsledkovou listinu ovládli hráči Španělska. Mezi muži dominoval Carlos Pigem Xammar a mezi ženami Camila Hedberg Bertrand. Oba svými výkony velkou měrou pomohli reprezentaci Španělska i k prvenství mezi týmy. Domácí reprezentanti obsadili v soutěži týmů 9. místo v kategorii žen a 13. místo v kategorii mužů.

Předání medailí a cen se uskutečnilo stylově hned po dohrání celého turnaje přímo na hřišti Ypsilon. Nejlepší hráč a hráčka převzali z rukou ředitele organizačního výboru a výkonného delegáta FISU originální skleněné poháry navržené pro mistrovství Bořkem Šípkem. V týmových soutěžích získali ocenění skleněné plakety z jablonecké Preciosy.

Během víkendu se všechny týmy rozletěly zpět do jednotlivých zemí.  Účastnit se dalších turnajů a pomalu se připravovat na další mistrovství, které se za dva roky koná ve švýcarské Crans Montaně.

Více fotografií, výsledkové listiny a další podrobnosti naleznete na: www.wucgolf2012.com

https://www.facebook.com/pages/14th-World-University-Golf-Championship-2012-Liberec-Czech-Republic

https://www.youtube.com/user/wucliberec