Jablonec chce rivalovi z Liberce znepříjemnit cestu k titulu

09.05.2012 10:18

Fotbalisté Jablonce mohou ve středu zmařit liberecké plány na mistrovský titul. V mimořádně dramatickém finiši první ligy, kdy Liberec vede tabulku o pouhé dva body před Spartou a o tři před Plzní, bude výsledek dnešního derby mimořádně důležitý. Amožná i klíčový, kdo ví?

Liberec si po bezbrankové remíze se Slováckem už nemůže dovolit další klopýtnutí, abyměl nejlepší výchozí pozici do posledního kola. Trenér Jaroslav Šilhavý nepochybuje o tom, že jeho svěřenci tlak zvládnou.

"Víme, o co hrajeme. Na tlak už jsme si zvykli, navíc tu máme zkušené hráče, kteří to pomáhají zvládat těm méně zkušeným. Cítím z kluků zdravé nabuzení," řekl Šilhavý před derby, které se hraje dnes od 18.00 na jablonecké Střelnici. "Očekávám, že bude mít náboj. Soupeř sice za sebou nemá povedené jaro, ale teď určitě bude mít motivaci, jelikož jde o hodně sledované derby a bude chtít napravit předchozí nezdary."

Fotbalisté Liberce v minulém kole ztratili dva body s úporně bránícím Slováckem. Věří, že dnes bude herní projev soupeře jiný.

"Jablonec má kvalitní mužstvo s velmi silnou ofenzivní stránkou. Neočekávám, že by se soustředil jen na bránění," řekl liberecký stoper Jan Nezmar. "Věřím, že budeme hrát minimálně tak dobře jako v předchozích zápasech, ale s lepší efektivitou než v tom posledním."

Fotbalisté Jablonce měli letos opět vysoké ambice, ale po špatném jaru vypadli z boje o evropské poháry. Úspěch v derby by pro ně byl vítanou náplastí na bolavou duši.

"Věřím, že závěr ligy ještě zdramatizujeme," prohlásil záložník Karel Piták. "Titul bych kromě Jablonce přál nejvíc Hradci nebo Slavii, ale ani jednoho už se to netýká. Liberci to chceme co nejvíc znepříjemnit a myslím, že by nám naši fanoušci to nepovedené jaro určitě odpustili, kdybychom ho v derby porazili."

Liberci bude dnes v derby chybět přední střelec Michael Rabušic, který v minulém kole dostal čtvrtou žlutou kartu. "Já neřeším, jak to poskládají. Klidně můžou ze stopera vytáhnout dopředu i Honzu Nezmara, alemy simusíme dávat pozor na všechny hráče, i obránce Gebre Selassie umí dávat góly," velí jablonecký kapitán Petr Pavlík.

I když Jablonci už o nic nejde, Pavlík slíbil, že jeho tým bude hrát pro diváky a půjde za vítězstvím. "Liberečtí fanoušci pořád berou Jablonec jako jejich předměstí, ale já už jsem zažil výhru a věřím, že to potvrdíme i teď a sebereme mu nějaký bodík, nejlépe všechny tři," řekl Petr Pavlík.

Zdroj: https://liberec.idnes.cz